MOCAP SYSTEMS

Nowe możliwości wykorzystania systemów przechwytywania ruchu

System motion capture budowany przez MoCap Systems jest najlepszym na świecie systemem do przechwytywania ruchu człowieka, który może być wykorzystany w branży gier komputerowych, przemyśle filmowym, a nawet medycynie. Swoje wyśrubowane parametry zawdzięcza nowatorskiemu podejściu – zamiast tradycyjnych kamer używa on specyficznej klatki, w której znajduje się 12-watowy niebieski laser oraz system 5 zwierciadeł transferowych, 2 zwierciadeł parabolicznych oraz 12 zwierciadeł generujących powierzchnie laserowe. Aktor, którego ruch jest obrazowany, nosi natomiast na sobie kostium, na którym umieszczonych jest 200 fotodiod

OVERSIZ3D MK1

Przykład zastosowania dużego druku 3D:
• Jacht, łódź, kajak
• Pojazdy: błotniki, maska, ścianki, grodzie, deska rozdzielcza
• Habitaty
• Łopaty wirników• Elementy inżynierii wodnej i lądowej
• Rzeźby i elementy dekoracji

Drukarka OVERSIZ3D MK1 drukuje duże elementy w jednym kawałku, jako stabilny, powtarzalny proces przemysłowy. Ogromna przestrzeń robocza 5.5 m x 1.5 m x 1.8 m w połączeniu z podgrzewanym stołem i stabilną temperaturą komory daje dostęp do szerokiej gamy materiałów. Dwa ekstrudery z automatyczną regulacją wysokości pozwalają na budowę podpory i docelowego obiektu w jednym, ciągłym procesie.

Innovation AG 

PROJEKT SOKÓŁ 4×4

Sokół 4×4 to uniwersalna platforma o napędzie w 100% elektrycznym. Technologie zastosowane w Sokole 4×4 mogą być przeniesione do dowolnego rozwiązania z zakresu elektromobilności. Obecny pojazd otrzymał nadwozie z Land Rovera Defendera. Nadwozie może być dowolnie modyfikowane, a technologie wdrażane indywidualnie do nowo konstruowanych pojazdów elektrycznych jak i ekokonwersji już istniejących.

ELEKTRYCZNY BUS

Innovation AG wchodzi w nowy etap rozwoju i współpracy z klientami. Kolejne pojazdy schodzą z naszej linii. Zobaczcie, jak wygląda Ford Transit po ekokonwersji. Nasze nowe pojazdy to już nie tylko auta zadaniowe, ale również stosowane w ruchu codziennym, vany i samochody dostawcze. Uważamy, że ten segment aut elektrycznych może w Polsce rozwijać się bardzo dynamicznie.Na pokładzie mamy również konwersje Renault Mastera w podobnej konfiguracji co Ford Transit.

PROJEKT E-VAN

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wyłoniło cztery firmy, które przeszły do kluczowego etapu programu E-VAN, wspierającego rozwój polskich samochodów dostawczych o napędzie elektrycznym lub wodorowym. Najwięcej punktów zebrała spółka Innovation AG, opracowująca od lat koncepcje elektromobilności w ramach Zgorzeleckiego Klastra Efektywności Energetycznej. Finansowanie na dalsze prace dostaną też spółka Sobiesława Zasady, warszawki Instytut Elektrotechniki oraz wodorowa Syrena z Kutna wraz z Ekoenergetyką i Mpower. Opracowane w ramach programu pojazdy mają mieć ładowność przynajmniej 1 tony i możliwość pokonania na jednym ładowaniu 250 km (w przypadku auta na baterie) lub 400 km (w przypadku pojazdu z wodorowym ogniwem paliwowym – FCEV).

Zgorzelec 3d

ZGORZELEC 3D AR
Ścieżka edukacyjna „Szlakiem transformacji”

Innowacyjna aplikacja wykorzystująca technologię Augmented Reality do edukacji. Transformacja regionów węglowych to niezwykle trudny temat. Zaangażowanie najmłodszych pokoleń jest wyzwaniem nowoczesnej edukacji. Nasza aplikacja pozwala na odbycie wyjątkowej wycieczki w miejsca, które już niedługo zaczną się zmieniać – niezwykłej przygody w region Turoszowa gdzie obecnie produkuje się ok. 5% prądu w Polsce.